Aktualności

Święto Wojska Polskiego pod nazwą „Silna Biało Czerwona”

Informujemy, iż 15 sierpnia obchodzone jest Święto Wojska Polskiego, ustanowione na pamiątkę zwycięskiej nad bolszewikami Bitwy Warszawskiej z 1920 roku, która na kartach historii zapisała się jako „Cud nad Wisłą”.

Tegoroczne obchody Święta Wojska Polskiego odbędą się pod hasłem SILNA BIAŁO-CZERWONA.

Na terenie całego kraju odbędzie się  blisko 70 pikników wojskowych, podczas których prezentowane będzie indywidualne wyposażenie żołnierza oraz sprzęt wojskowy będący na wyposażeniu Wojska Polskiego.

Na uczestników czekają m.in. pokazy sprzętu i wyszkolenia żołnierzy, koncerty orkiestr wojskowych, gry i zabawy dla najmłodszych. Na piknikach nie zabraknie również punktów rekrutacyjnych, w których zainteresowani będą mogli porozmawiać z rekruterami.

Na terenie administrowanym przez WCR w Człuchowie wyżej wymieniony piknik odbędzie się w miejscowości Brusy w dniu 15.08.2023 r. przed Urzędem Miejskim ul. Na Zaborach 1. Po za tym w naszym województwie wskazanymi miejscowościami do realizacji tego przedsięwzięcia są:

– Gniew 12.08.2023

– Stężyca 13.08.2023

– Trąbki Wielkie 14.08.2023

Zapraszamy!

Zobacz więcej aktualności

Planowane pomiary poziomu pól elektromagnetycznych

Informujemy, że Laboratorium Badań Środowiskowych NetWorks Sp. z o.o. w ramach realizacji zlecenia planuje przeprowadzenie pomiarów poziomu pól elektromagnetycznych w środowisku w otoczeniu instalacji radiokomunikacyjnych.

Pomorskie Badania Ruchu 2024

Informujemy, iż Pomorskie Biuro Planowania Regionalnego będące Jednostką Samorządu Województwa Pomorskiego nadzoruje realizację projektu pod nazwą Pomorskie Badania Ruchu 2024, którego celem jest zebranie danych

Uroczyste Obchody Powrotu Debrzna do Macierzy

Kolejna rocznica Powrotu Debrzna do Macierzy i kolejne piękne obchody. Dziękujemy za tak liczne zgromadzenie się pod Pomnikiem Pamięci Pokoleń oraz złożenie pod nim kwiatów.

Gala stypendystów

W miniony poniedziałek w Centrum Kultury Sportu i Turystyki w Debrznie odbyła się piąta, jubileuszowa Gala Stypendystów Szkoły Podstawowej w Debrznie. Wręczono stypendia uczennicom i

Skip to content