Aktualności

Zaproszenie dla młodzieży na spotkanie pn. „Pierwsze kroki w pracy”

Zachęcamy do wzięcia udziału młodzież z powiatu człuchowskiego w warsztatach, które poprowadzi specjalistka HR (ang. Human Resources) – osoba, która nie tylko dba o rekrutację i zatrudnianie pracowników, ale także o ich rozwój, motywację i dobre samopoczucie. Na spotkaniu poruszony zostanie temat pierwszych kroków w pracy przez osoby w wieku maturalnym. Co to znaczy „dobre CV”? Jakich kompetencji poszukują pracodawcy? Jak przygotować się do pierwszej rozmowy o pracę? – to tylko niektóre z pytań, na które odpowiedzi uzyskacie podczas warsztatów.

Projekt Strefa Młodzi Wiedzą powstał z myślą o młodych i aktywnych z województwa pomorskiego, a także o tych, którzy nie działają jeszcze publicznie, ale chcą się rozwijać. Wydarzenia odbywają się dwa razy w miesiącu, za każdym razem w innym ośrodku regionalnym. To wspólne przedsięwzięcie Europejskiego Centrum Solidarności i samorządu województwa pomorskiego.

Program

11.00–11.30 rozmowa | PARĘ SŁÓW O PROJEKCIE

Na początek organizatorzy opowiedzą krótko o projekcie Strefa Młodzi Wiedzą. Do kogo jest skierowany, jakie ma założenia i cele. To będzie również dobry moment na wejście z uczestnikami w dialog.  Organizatorzy z chęcią dowiedzą się, jak oceniacie dostępność w Waszej miejscowości i okolicy wydarzeń adresowanych do młodych? Czego Wam brakuje? Co jest dla Was ważne?

Rozmowę poprowadzi Wiktoria Krezymon, koordynatorka projektu Strefa Młodzi Wiedzą.

 

11.30-14.30 (w trakcie przerwa 30 min) warsztaty | RYNEK PRACY DLA MŁODYCH

Co można wyczytać z ogłoszenia o pracę? Jak napisać pierwsze CV, kiedy nie ma się jeszcze doświadczenia zawodowego? Jakie pytania mogą paść podczas pierwszej rozmowy o pracę? – to kilka z wielu kwestii, którymi zajmą się prowadzący warsztaty.

Warsztaty poprowadzi specjalistka HR Anna Budniak.

Uwaga! Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, ale obowiązują imienne zapisy. Liczba miejsc ograniczona.

Zachęcamy was do udziału. Spotkanie odbędzie się 19 czerwca w Miejskim Domu Kultury Człuchowie. Więcej informacji oraz link do zapisów na stronie: Pierwsze kroki w pracy – Europejskie Centrum Solidarności (ecs.gda.pl)

Zobacz więcej aktualności

Zbiórka odpadów wielkogabarytowych

Uprzejmie informujemy o zbiórce odpadów wielkogabarytowych, która będzie miała miejsce w Debrznie w dniu 22.07.2024. Jednocześnie przypominamy że do odpadów wielkogabarytowych zaliczamy: krzesła stoły, szafy, łóżka,

Opiekun dzieci i młodzieży

Ogłaszamy nabór na wolne stanowisko opiekuna dzieci i młodzieży (sprawowanie opieki nad dziećmi i młodzieżą przewożonymi autobusami w drodze do szkoły i powrotu do domu).

Stypendia pomostowe dla maturzystów!

Rozpoczęła się XXIII edycja programu stypendialnego, który współfinansowany jest przez Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania Ziemi Człuchowskiej. Laureaci programu otrzymają stypendia na pierwszy rok studiów w  kwocie

Zielona Wyspa w Debrznie

Już 9 lipca rusza projekt  „Masz wpływ. Przyroda i człowiek”. Oznacza to, że uczestnicy wyjdą  na plac przed Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Debrznie

Kraina małego odkrywcy!

Żłobek Gminny w Debrznie rozpoczyna cykl bezpłatnych zajęć rozwojowych „Kraina małego odkrywcy” Zajęcia przeznaczone są dla najmłodszych dzieci z rodzicem lub opiekunem i odbywają się

Skip to content