Strona główna / Burmistrz / Ogłoszenie i apel Burmistrza Debrzna!

Ogłoszenie i apel Burmistrza Debrzna!

W związku z koniecznością zachowania bezpieczeństwa i ograniczenia możliwości zakażenia koronawirusem zalecam odwołanie, zawieszenie i przenoszenie na inny termin wszystkich zaplanowanych wydarzeń, które miały odbyć się na terenie gminy Debrzno.

W najbliższych dniach (12 i 13 marca) placówki edukacyjne na terenie gminy Debrzno będą zapewniały opiekę nad dziećmi, których rodzice nie mają możliwości zapewnienia opieki, a od poniedziałku (16.03.2020) wszystkie szkoły, punkty przedszkolne, przedszkole i żłobek nie będą prowadzić zajęć dydaktycznych dla dzieci (przez dwa tygodnie). Pamiętajmy, że ten okres, to nie są ferie i dzieci, które nie mają zajęć powinny bezwzględnie pozostać w domu!

W trakcie najbliższych dwóch tygodni (od 12 marca) zawieszone zostają także wszystkie zajęcia prowadzone w Centrum Kultury, Sportu i Turystyki oraz w świetlicach wiejskich.

Urząd Miejski w Debrznie będzie w najbliższym czasie pracował normalnie.

Zwracam się jednak z prośbą, aby w najbliższych tygodniach sprawy urzędowe zgłaszali Państwo za pośrednictwem telefonów, e-maili lub E-PUAP-u. Urząd będzie pracował i rozpatrywał sprawy, a dokumenty i decyzje będą wydawane.

Proszę o zachowanie ostrożności i osobiste załatwianie spraw urzędowych tylko i wyłącznie w ostateczności. Dla naszego wspólnego dobra, warto przez te kilkanaście dni ograniczyć swoją aktywność i wychodzenie z domów. Pamiętajmy, że chodzi o zminimalizowanie ryzyka i nasze wspólne bezpieczeństwo.