Strona główna / Gmina / Wznowienie naboru wniosków – Czyste Powietrze

Wznowienie naboru wniosków – Czyste Powietrze

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku ogłasza, że został wznowiony  nabór wniosków o dofinansowanie przedsięwzięć w ramach krajowego programu Czyste powietrze.

Program priorytetowy „Czyste powietrze”, ma na celu poprawę efektywności energetycznej i zmniejszenie emisji pyłów i innych zanieczyszczeń do atmosfery z istniejących jednorodzinnych budynków mieszkalnych lub uniknięcie emisji zanieczyszczeń powietrza pochodzących z nowo budowanych jednorodzinnych budynków mieszkalnych.

Program Czyste Powietrze to możliwość uzyskania wsparcia finansowego w formie dotacji i/lub pożyczki przez osoby fizyczne, właścicieli domów jednorodzinnych na ocieplenie domu, wymianę okien czy na wymianę starego kotła grzewczego. Wysokość dofinansowania wahać się będzie od 30 do 90 proc. dotacji kosztów kwalifikowanych inwestycji, w zależności od dochodu na osobę w gospodarstwie domowym.

Wnioski o dofinansowanie są przyjmowane drogą elektroniczną lub w formie papierowej.

Wiecej informacji na stronie internetowj https://wfos.gdansk.pl/czyste_powietrze_icon oraz poprzez kontakt z pracownikami Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku tel: 58 743 18 20 lub 58 743 18 21, e-mail: czystepowietrze@wfos.gdansk.pl.

Poniżej instrukcja wypełniania formularza wniosku: