Strona główna / Fotorelacje / Wyścig kolarski „188”

Wyścig kolarski „188”

Fantastyczna pogoda, znakomita frekwencja (wystartowało aż 89 zawodników, ukończyło zawody 85), spore zainteresowanie kibiców, zadowolenie kolarzy i satysfakcja organizatorów – to najkrótsze podsumowanie wyścigu kolarskiego „188”, który odbył się w Debrznie i okolicach w niedzielę 2 czerwca. W tego typu imprezach szczególnie ważne są opinie uczestników, a te były jak najbardziej pozytywne. Triumfatorem na prawie 53- kilometrowej trasie, wiodącej z ul. Kościuszki przy samym Rynku przez Strzeczonę, Słupię, ponownie Debrzno, Stare Gronowo, Bukowo, Płonicę, Dębnicę, Mosiny, Myśligoszcz, do mety w centrum Grodu Dzika, okazał się Tomasz Marzec z Toyota Kawisibike MTB Słupsk. Dodajmy, zwyciężył bezapelacyjnie, osiągając na finiszu 39-sekundową przewagę!

Do Debrzna zawitali zawodnicy z wielu zakątków kraju, zarówno jego części północnej, jak i znacznie dalej położonych miejsc od naszego miasteczka. To powód do ogromnej satysfakcji i zarazem wielka nadzieja, że w przyszłości ponownie miłośnicy kolarstwa będą nas chętnie odwiedzać.

Przypomnijmy, iż za całość odpowiadało Stowarzyszenie Przedsiębiorców Gminy Debrzno oraz Gmina Debrzno. Wydatnie pomagali przy wyścigu policjanci z Człuchowa i Debrzna oraz liczni, trudno policzalni wolontariusze, z Centrum Kultury, Sportu i Turystyki, jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej w Debrznie, Strzeczonie, Słupi, Starym Gronowie, Bukowie, Mosinach (czapki z głów dla Was, drodzy druhowie!), koła Ligi Obrony Kraju i niemałe grono anonimowych osób, bez których wszystko nie mogłoby odbyć się tak sprawnie i bezkolizyjnie. Furorę zrobiło „miasteczko kolarskie”, gdzie uczestnicy posilali się, były napoje, wyśmienite ciasto, leżaki, czy możliwość skorzystania z usług fizjoterapeuty (profesjonalny masaż). W kolumnie jechali w samochodach użyczonych przez Salon Opel Odejewski (dwa inne auta stanęły obok podium) Mariusz Leśniewicz i Kamil Masternak, czyli tzw. „radio wyścigu”. To dzięki ich informacjom przekazywanym potem przez spikera, zgromadzeni na rynku kibice błyskawicznie dowiadywali się o sytuacji na trasie. Poza tym od strony technicznej pomagali Przemysław Bugaj i Adam Januszkiewicz. Za biuro wyścigu była odpowiedzialna Leona Chrut, za czas i kolejność na mecie firma iNet Technology Mariusza Kołodziejczyka z Białogardu, a nad medycznym zabezpieczeniem czuwał Damian Dębecki z Koronowa wraz ze współpracownikami z Auxilium Ratownictwo Medyczne.

 

WYNIKI (czołowe trójki w poszczególnych kategoriach)

 

OPEN mężczyźni

 

 1. Tomasz Marzec Słupsk
 2. Franciszek Harbacewicz Stargard
 3. Borys Góral Piła

 

OPEN kobiety

 

 1. Urszula Mundzia Lębork
 2. Małgorzata Howis Stargard
 3. Dobromiła Ściesińska-Andrzejak Siemyśl

 

NAJSZYBSZY DZIK GMINY DEBRZNO

 

 1. Maksymilian Brożyna
 2. Dawid Kleist
 3. Ryszard Chrut

 

JUNIORZY do 18 lat

 

 1. Karol Pergoł Borkowo
 2. Maksymilian Brożyna Debrzno
 3. Michał Kaca Debrzno

 

MĘŻCZYŹNI 19-29 lat

 

 1. Borys Góral Piła
 2. Marcin Małas Bydgoszcz
 3. Łukasz Kwaśniewski Osiek

 

MĘŻCZYŹNI 30-39 lat

 

 1. Tomasz Marzec Słupsk
 2. Bartłomiej Przybylski Piła
 3. Przemysław Burzych Police

 

MĘŻCZYŹNI 40-49 lat

 

 1. Marcin Biniek Kraków
 2. Bartosz Chojnacki Koszalin
 3. Przemysław Janik Szczecin

 

MĘŻCZYŹNI 50-59 lat

 

 1. Franciszek Harbacewicz Stargard
 2. Krzysztof Kosmatka Piła
 3. Zbigniew Kaczała Szczecin

 

MĘŻCZYŹNI +60 lat

 

 1. Bogusław Florczak Goleniów
 2. Andrzej Karłowicz Złotów
 3. Ryszard Borysiewicz Koszalin