Strona główna / Edukacja / Wrócili ze Słupska z PIERWSZYM MIEJSCEM

Wrócili ze Słupska z PIERWSZYM MIEJSCEM

W poniedziałek 3 kwietnia w Słupsku odbył się finał II Pomorskiego przeglądu Małych Form Teatralnych „Pomyślmy o HIV”. To projekt edukacyjny i artystyczny realizowany w województwie pomorskim przez Polskie Towarzystwo Oświaty Zdrowotnej. Konkurs skierowany jest do młodzieży ze szkół ponadgimnazjalnych.

W walkę z HIV/AIDS i wykluczeniem społecznym zaangażowały się grupy teatralne z całego Pomorza1 miejsce zajął zespół artystyczny CDN z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Debrznie ze spektaklemCena wolności!!!


W jury zasiadali między innymi goście honorowi – aktor Rafał Mohr oraz pisarka Barbara Kosmowska. Ocenie podlegały zarówno artystyczne walory przedstawień, jak i poprawność merytoryczna wiadomości na temat HIV i AIDS oraz zgodność przekazywanych idei z celami konkursu.

Patronat honorowy nad projektem sprawowali Główny Inspektor Sanitarny i Wojewoda Pomorski. Patronat medialny nad Przeglądem objęły TVP3 i Głos Pomorza. Grant na realizację projektu pochodzi z Konkursu Pozytywnie Otwarci, w którym nagradzane są najlepsze przedsięwzięcia z zakresu profilaktyki HIV i AIDS.

Chłopcom z grupy CDN serdecznie gratulujemy wygranej:)