Strona główna / Edukacja / Wizyta nad Tamizą

Wizyta nad Tamizą

W dniach 20-25 marca uczniowie z Gimnazjum w Debrznie z klas o profilu językowym wraz ze swoją opiekunką Panią Aleksandrą Matuszewską-Gołębiowską wybrali się do Londynu i Antwerpii. Towarzyszyli im uczniowie Gimnazjum z Oddziałami  Dwujęzycznymi w Człuchowie.

Szlak wiódł przez Niemcy, Holandię i Belgię. Pierwszym przystankiem była belgijska Antwerpia. Po zwiedzeniu miasta słynącego z diamentów gimnazjaliści wyruszyli w dalszą podróż. Przez Francję tunelem pod kanałem La Manche dotarli do Londynu.

W brytyjskiej stolicy dzieci miały okazję zobaczyć słynną wieżę zegarową Big Ben i zmianę warty pod pałacem Buckingham. Pouczające okazały się wizyty w Muzeum Historii Naturalnej, muzeum międzynarodowej sztuki nowoczesnej Tate Modern, w Parlamencie i dzielnicy Chinatown. Uczniowie podziwiali też ogrody królewskie. Wielu emocji dostarczyła przejażdżka diabelskim młynem London Eye. Podczas pobytu wycieczkowicze poruszali się londyńskim metrem i oczywiście jednym z symbolów miasta – czerwonym, piętrowym autobusem. Niezwykle atrakcyjna okazała się też podróż promem z wysp na kontynent.

Jak podkreśliła młodzież, wycieczka do Londynu była nie tylko wspaniałą przygodą, ale też okazją do podziwiania miasta, poznania jego wielokulturowości i doskonalenia umiejętności językowych.

.