Strona główna / Slider / Obchody Światowego Dnia Turystyki
suitcase with traveler accessories

Obchody Światowego Dnia Turystyki

Zapraszamy do uczestnictwa w Regionalnych Obchodach Światowego Dnia Turystyki. Ten rok jest wyjątkowy, dlatego uroczystości odbędą się w przestrzeni wirtualnej.

Pomimo innej formuły niż zwykle, podczas obchodów, Marszałek Województwa Pomorskiego, pan Mieczysław Struk, wręczy przedstawicielom branży turystycznej nagrody za zasługi dla rozwoju turystyki w województwie pomorskim w następujących kategoriach:

  • Nagroda główna: Gryf Pomorski
  • Wydarzenie roku,
  • Innowacja w turystyce,
  • Oferta turystyczna,
  • Osobowość roku,
  • Inwestycja w turystyce,

Przesłanie tegorocznego Światowego Dnia Turystyki  „Turystyka i rozwój obszarów wiejskich” podkreśla znaczenie tej gałęzi gospodarki jako kluczowego źródła zatrudnienia.  Turystyka, zapewniająca miejsca pracy, przyczynia się do poszerzenia umiejętności i wiedzy pracowników, jednocześnie kreując zawody przyszłości. Turystyka pomaga społecznościom wiejskim zachować unikalne dziedzictwo przyrodnicze i kulturowe. Wartym podkreślenia jest fakt, że po raz pierwszy w historii Światowego Dnia Turystyki, oficjalne światowe obchody 2020 odbędą się w grupie krajów, a nie w jednym państwie członkowskim UNWTO. Współpraca transgraniczna państw członkowskich MERCOSUR (Argentyny, Brazylii, Paragwaju, Urugwaju oraz Chile, stowarzyszonego członka) odzwierciedla obecną potrzebę międzynarodowej solidarności i wspólnoty. Jest to szczególnie ważne w przypadku turystyki, pracującej razem na rzecz wspólnego celu.

Regionalne Obchody Światowego Dnia Turystyki 2020

PREMIERA: 25 września 2020 r., piątek, godz. 13:00

ZOBACZ: