Strona główna / Edukacja / Niespodzianka: „Odpady segregujesz – nagrody zyskujesz”

Niespodzianka: „Odpady segregujesz – nagrody zyskujesz”

Wiemy jak bardzo byliście zaangażowani w konkurs „Odpady segregujesz – nagrody zyskujesz”. Niestety epidemia koronawirusa zmusiła nas do wstrzymania rywalizacji i nie mogliśmy przeprowadzić tegorocznej edycji w zaplanowany sposób. Dlatego mamy niespodziankę dla uczestników, którzy zdobyli trzy pierwsze miejsca w każdej kategorii!

Dla przedszkolaków przygotowaliśmy bajkę krótkometrażową w Kinie za Rogiem w Debrznie oraz warsztaty „Wulkany na bezludnej wyspie”. Dzieci będą mogły dowiedzieć się czy lawa jest gorąca? jak wygląda wnętrze wulkanu i czy można go dotknąć? a może wywołają jego kontrolowany wybuch?

Klasy I-III spędzą czas na „Wybuchowych Reakcjach” – dowiedzą się, że kuchnia jest miejscem chemicznych odczynników, z których stworzą bezpieczne i kolorowe reakcje. Natomiast w kinie będą mogli obejrzeć równie wybuchowy film tj. „Kumple z dżungli” lub „Robinson Crusoe”.

Natomiast dla klas IV-VI będą „Mroźne zabawy” – w trakcie zajęć dzieci zapoznają się z wyjątkową substancją jaką jest suchy lód, a także dowiedzą się jak to jest możliwe, że lód może być suchy. Proponowany seans w kinie, równie „zimny” to „Królowa Śniegu 3” lub „Biały Kieł”.

Oczywiście do seansu filmowego popcorn dla każdego!

 

Zwycięzcy:

Przedszkola:

1 miejsce – Oddział Przedszkolny w Uniechowie
2 miejsce – „Jeżyki” – Przedszkole Miejskie w Debrznie
3 miejsce – „Papużki” – Przedszkole Miejskie w Debrznie

Klasy I-III:

1 miejsce – SP Stare Gronowo klasa 3
2 miejsce – SP Debrzno klasa 1A
3 miejsce – SP Myśligoszcz klasa 2

Klasy IV-VI:

1 miejsce – SP Debrzno klasa 6A
2 miejsce – SP Debrzno klasa 6D
3 miejsce – SP Myśligoszcz klasa 5

 

Zwycięzcy zostali wytypowani według rankingu na dzień 12.03.2020 r.