Strona główna / Burmistrz / Informacje w sprawie przebudowy drogi nr 188

Informacje w sprawie przebudowy drogi nr 188

Wczoraj w Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Debrznie odbyło się spotkanie dotyczące przebudowy drogi nr 188. Mieszkańcy Miasta i Gminy mieli możliwość uzyskania informacji o planach przebudowy, realizacji przebudowy, utrudnieniach i harmonogramie prac.

Przedstawiamy najważniejsze informacje uzyskane od  Zarządu Dróg Wojewódzkich oraz Firmy Strabag:

  • Rozpoczęcie prac na ul. Kościuszki nastąpi w momencie zakończenia robót na ul. Traugutta. Zamknięcie ulicy nastąpi 16.04.2018 r. do końca lipca 2018 r. Zakaz nie będzie dotyczył mieszkańców ul. Kościuszki. Zostanie zapewnione dojście oraz dojazd do posesji i sklepów. Droga będzie remontowana etapami, prace rozpoczną się od ul. Jeziornej w kierunku ul. Wojska Polskiego. Wyznaczony objazd przez ul. Górną, ul. Jeziorną i ul. Traugutta.
  • Przepust (most na granicy województw, łącznik Debrzno-Debrzno Wieś) zostanie zamknięty na okres 16.04-15.07.2018 r. Zalecany objazd przez sołectwo Główna i Rozwory.
  • Również od 16.04.2018 r. rozpoczną się prace na ul. Wojska Polskiego, od stacji paliw. Na odcinkach remontowanych zostanie wprowadzony ruch wahadłowy. Przebudowa będzie trwała do końca sierpnia.
  • Wykonawca zapewnia, że od bieżącego miesiąca pojawi się większa ilość pracowników remontujących drogę
  • Inwestor oraz wykonawca gwarantują naprawę uszkodzonych dróg, po których jest wyznaczony objazd oraz dróg, którymi poruszają się ciężarówki firmy Strabag.
    Drogi gminne muszą zostać oddane w stanie w jakim je zastano.
  • Przebudowa drogi wojewódzkiej nr 188 ma zakończyć się 11.09.2018 r.
  • Sprawy indywidualne (tj. odwodnienia, zjazdy, dreny) i wszystkie zaistniałe problemy dotyczące przebudowy drogi prosimy o kierowanie do Zarządu Dróg Wojewódzkich oraz firmy Strabag.

Zarząd Dróg Wojewódzkich w Gdańsku
ul. Mostowa 11a
80-778 Gdańsk
centrala tel. (58) 32 64 997
sekretariat Dyrektora ZDW  tel: (58) 32 64 990
e-mail: sekretariat@zdwgdansk.pl

STRABAG
ul. Szczecińska 17
77-300 Człuchów

W związku z weryfikacją stanu dróg gminnych prosimy o dokonywanie dokumentacji fotograficznej, uszkodzeń powstałych w wyniku wyznaczonych objazdów i poruszania się ciężarówek firmy Strabag. Zdjęcia będą przyjmowane w Urzędzie Miasta i Gminy Debrzno.