Strona główna / Gmina / Bezpłatne porady prawne

Bezpłatne porady prawne

Stowarzyszenie „Na Rzecz Rozwoju Miasta i Gminy Debrzno” uprzejmie informujemy, iż od 1 czerwca 2018 roku realizuje projekt pn. „Świadome społeczeństwo to aktywne społeczeństwo!”, który finansowany jest z Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.

Jego głównym założeniem jest zwiększenie świadomości prawnej i obywatelskiej mieszkańców powiatu człuchowskiego, sępoleńskiego oraz osób osadzonych w trzech zakładach karnych tj. Czarne, Szczecinek i Koronowo.

W związku z powyższym wszystkie osoby (bez względu na wiek, status materialny i finansowy) zainteresowane uzyskaniem wsparcia ze strony przeszkolonego doradcy zapraszamy po poradę lub informację obywatelską do Biura Porad Obywatelskich mieszczącego się w Stowarzyszeniu „Na Rzecz Rozwoju Miasta i Gminy Debrzno” przy ul. Ogrodowej 26 oraz Punktów Poradnictwa Obywatelskiego w terenie.
Biuro Porad Obywatelskich w Debrznie czynne jest:
w poniedziałek w godz. 10.00 – 18.00
we wtorek w godz. 9.00 – 12.00 i 15.30 – 18.30
w piątek w godz. 15.30 – 17.30

Przeszkolony doradca udziela pomocy w sprawach spadkowych, rodzinnych, świadczeń/ zasiłków, praw własności, zatrudnienia/ bezrobocia, stosunków międzyludzkich, finansów, mieszkań/lokali, niepełnosprawności, imigracji/ repatriacji i dostępny jest:
– osobiście,
– telefonicznie: 502 043 654 lub 59 833 57 50
– lub mailowo: stodeb@pro.onet.pl oraz bpo@stowdeb.pl